Zdjęcia Ślubne

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

PRZYGOTOWANIA

Zdjęcia ślubne to nie tylko profesjonalna fotografia wykonywana podczas samej Ceremonii ślubu. Pod określeniem Zdjęcia ślubne kryje się często dokumentowanie całego dnia ślubu. Często zaczynamy wykonywać fotografie już podczas przygotowań Młodej Pary. Jest to często czas dość “zwariowany”, przepełniony wieloma emocjami… stresem, nerwami, ale równie często niesamowitym humorem i żartami. Ten zbiór emocji podczas przygotowań Młodej Pary sprawia, że zdjęcia wykonywanie właśnie w tym czasie są wyjątkowe i niepowtarzalne, pełne emocji, humoru i zabawnych ujęć. Dlatego warto zadbać o to, aby Fotograf z Lublina – Tomasz Łuszczak towarzyszył Wam już od momentu Waszych Przygotowań do tej jakże ważnej chwili Waszego życia…

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

Następnym ważnym etapem zarówno dla Rodziców jak i Pary młodej, który dobrze jest uwiecznić na fotografiach jest BŁOGOSŁAWIEŃSTWO Pary Młodej. Samo Błogosławieństwo trwa zazwyczaj kilka minut … , jednak jest to bardzo wyjątkowe kilka minut w życiu wszystkich osób w nim uczestniczących. Bardzo często są to chwile w których ujawniają się skrywane na co dzień emocje, często pojawiają się łzy szczęścia … Są to chwile niepowtarzalne w życiu, dlatego warto je uwiecznić na zdjęciach ślubnych. Fotografie wykonane podczas błogosławieństwa będą doskonałą pamiątką dla Rodziców, Rodziców Chrzestnych oraz wszystkich osób uczestniczących w błogosławieństwie. W zatrzymaniu tej chwili pomoże Wam Profesjonalny Fotograf z Lublina – Tomasz Łuszczak.

CEREMONIA ŚLUBU

Fotografia Ceremonii Ślubu nie jest łatwym zadaniem – wbrew temu co się niektórym wydaje… Jest o chwila niepowtarzalna, która wymaga od fotografa pełnego skupienie. Fotograf wykonujący zdjęcia ślubu nie można sobie pozwolić na błędy. Profesjonalizm fotografa z Lublina – Tomasza Łuszczaka polega min. na tym, że doskonale zna przebieg całej uroczystości. Pozwala mu to być zawsze w odpowiednim miejscu w ważnych chwilach uroczystości Ślubu. Dzięki temu każdy kluczowy moment ceremonii, każda ulotna chwila, spojrzenie, uśmiech, gest Młodej Pary jest uwieczniony na zdjęciach reportażowych. Najważniejszy moment Ceremonii – uroczystą Przysięga Małżeńska trwa dosłownie kilka minut. Podczas tych kilku minut dzieje się naprawdę wiele… Fotograf musi w ciągu chwili podejmować wiele decyzji np.: jakie zdjęcie wykonać, które ujęcie będzie najlepsze, jakie ustawienia aparatu wybrać, aby zdjęcie było perfekcyjne. Żeby zdjęcia były ciekawe fotograf ciągle musi zmieniać miejsce wykonywania zdjęć i dbać o szczegóły. Uwierzcie to wszystko dzieje się w ułamku chwili. Profesjonalny fotograf ma już wyrobiony pewny automatyzm w wykonywaniu tylu czynności naraz i to bez możliwości popełnienia błędu. Jest to wielka presja i jednocześnie odpowiedzialność. Nie obarczajcie tą odpowiedzialnością nikogo z rodziny… myśląc: “po co nam profesjonalny fotograf z Lublina? Na pewno Wujek zrobi nam ładne zdjęcia…”

ZDJĘCIA NA WESELU

Zdjęcia z wesela dopełniają całość dokumentowania wyjątkowego dnia Ślubu Nowożeńców. Fotoreportaż zawierający zdjęcia z Wesela jest pełny i bogaty. Zawiera sytuacje zabawne, pełne emocji i ruchu uwiecznionego podczas tańców na zdjęciach z zabawy weselnej. Fotografie zatrzymują chwile…, chwil wartych zatrzymania podczas zabawy weselnej Młodej Pary jest naprawdę dużo. Dobry fotograf z lublina jest wstanie uwiecznić na zdjęciach takie momenty o których zaistnieniu Nowożeńcy dowiadują się dopiero ze zdjęć i nie są w stanie powstrzymać się od uśmiechów… Zdjęcia z Wesela dokumentują przebieg całej zabawy, uwieczniają tance gości oraz Młodej Pary, zabawy weselne, nietypowe zabawne chwile, uśmiechy, emocje – to wszystko o czym chciałoby się pamiętać do końca życia. Zdjęcia na Weselu wykonywane są, aż do momentu pojawienia się na sali balowej Tortu weselnego, który następnie Młoda Para próbuje i częstuje gości weselnych.

PLENER

Sesje Plenerowe wykonujemy w pierwszym tygodniu po Ślubie. Zdjęcia w plenerze to czas gdzie zarówno fotograf z lublina oraz Młoda Para może wykazać się kreatywnością, pomysłem jak i zdolnościami aktorskimi. 🙂 Sposób, miejcie (miejsca) oraz styl wykonania zdjęć ślubnych w plenerze ustalany jest indywidualne z każdą parą. Standardowo zdjęcia w plenerze trwają ok 4 godzin natomiast w nietypowych przypadkach mogą trwać i cały dzień. Zdjęcia z pleneru są zazwyczaj najładniejszymi zdjęciami w albumie Młodej Pary, ponieważ podczas sesji nikt nas nie goni. Zdjęcia można wykonywać na spokojnie z pełnym przemyśleniem, luzem i zabawą oraz w dobrych warunkach oświetleniowych. W dniu ślubu stres, spięcie i brak czasu często utrudniają “swobodną fotografię”. Dlatego zawsze zachęcam pary do wykonania sesji plenerowej, ponieważ to wyjątkowa pamiątka związana z ceremonią ślubu.

Wykonując zdjęcia w plenerze skupiam się zawsze na nowożeńcach jako “temacie” głównym fotografii. Dla mnie to Oni są najważniejsi, natomiast miejsce jest tylko tłem i to tłem często rozmytym… Moim zdaniem osoby oglądający potem zdjęcia mają skupiać swoją uwagę na Młodej Parze, a nie na otoczeniu. Na zdjęciach mają być ukazane emocje i miłość dwojga wybranków. Podczas sesji w plenerze staram się zbyt mocno nie ingerować w ustawienia i gesty pary. Dla mnie ważne jest, aby nowożeńcy zachowywali się naturalnie, żeby czuli się swobodnie podczas zdjęć, a wtedy zdjęcia zawsze wyjdą wyjątkowe, naturalne, pełne uśmiechu i miłości… Właśnie na takich zdjęciach dobremu i profesjonalnemu fotografowi najbardziej zależy.

Zapraszam do zakładki PORTFOLIO (fotografia ślubna),
gdzie można zobaczyć przykładowe prace.

PRZYKŁADOWE PAKIETY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

PEŁNY

Pakiet zawiera fotoreportaż z przygotowań Pary Młodej, błogosławieństwa, ceremonii ślubnej, życzeń i wesela do „tortu” oraz artystyczną sesję plenerową innego dnia zdjęciowego. Fotograf towarzyszy Nowożeńcom przez ok. 12 godzin w dniu ślubu oraz przez 4 godziny podczas sesji plenerowej. Dodatkowo Para otrzymuje 100 fotografii na profesjonalnym papierze fotograficznym w formacie 15×23 cm oraz wszystkie 400 obrobionych komputerowo i retuszowanych zdjęć na nośniku cyfrowym wraz z prezentacją multimedialną w autorskim etui.

Zawiera:

 • zdjęcia z przygotowań, błogosławieństwa, ceremonii ślubu, życzeń, przejazdy, wesele do „tortu” (ok 12 godzin pracy fotografa),
 • zdjęcia plenerowe innego dnia (ok. 4 godzin pracy fotografa),
 • 100 fotografii w formacie 15×23 cm, (Profesjonalny papier fotograficzny KODAK Endura Professional)
 • 400 obrabianych i retuszowanych komputerowo fotografii na nośniku cyfrowym,
 • ozdobne autorskie etui na nośnik DVD oraz zdjęcia,
 • prezentację multimedialną DVD,
 • prywatną galerię internetową (chroniona hasłem dostępu).

SKRÓCONY

Pakiet zawiera fotoreportaż z przygotowań Pary Młodej, błogosławieństwa, ceremonii ślubnej, życzeń i 2-3 godzin Wesela oraz artystyczną sesję plenerową innego dnia zdjęciowego. Fotograf towarzyszy Nowożeńcom przez ok. 6 godzin w dniu ślubu oraz przez 4 godziny podczas sesji plenerowej. Dodatkowo Para otrzymuje 70 fotografii na profesjonalnym papierze fotograficznym w formacie 15×23 cm oraz wszystkie 300 obrobionych komputerowo i retuszowanych zdjęć na nośniku cyfrowym wraz z prezentacją multimedialną w autorskim etui.

Zawiera:

 • zdjęcia z przygotowań, błogosławieństwa, ceremonii ślubu, życzeń, przejazdy, 2-3 godziny Wesela (ok 6 godzin pracy fotografa),
 • zdjęcia plenerowe innego dnia (ok. 4 godzin pracy fotografa),
 • 70 fotografii w formacie 15×23 cm, (Profesjonalny papier fotograficzny KODAK Endura Professional)
 • 300 obrabianych i retuszowanych komputerowo fotografii na nośniku cyfrowym,
 • ozdobne autorskie etui na nośnik DVD oraz zdjęcia,
 • prezentację multimedialną DVD,
 • prywatną galerię internetową (chroniona hasłem dostępu).

PODSTAWOWY

Pakiet zawiera fotoreportaż z ceremonii ślubnej, życzeń oraz zdjęcia plenerowe innego dnia zdjęciowego. Fotograf Lublin towarzyszy Państwu Młodym łącznie przez ok 6 godzin (2+4). Dodatkowo Para otrzymuje 50 zdjęć na profesjonalnym papierze fotograficznym w formacie 15×23 cm oraz wszystkie 200 zdjęć na nośniku cyfrowym wraz z prezentacją multimedialną w autorskim etui.

Zawiera:

 • zdjęcia z ceremonii ślubu i życzeń, (ok 2 godziny pracy fotografa),
 • zdjęcia plenerowe innego dnia (ok. 4 godzin pracy fotografa),
 • 50 fotografii w formacie 15×23 cm, (Profesjonalny papier fotograficzny KODAK Endura Professional)
 • 200 obrabianych i retuszowanych komputerowo fotografii na nośniku cyfrowym,
 • ozdobne autorskie etui na nośnik DVD oraz zdjęcia,
 • prezentację multimedialną DVD,
 • prywatną galerię internetową (chroniona hasłem dostępu).

PLENEROWY

Pakiet zawiera artystyczną sesję plenerową w umówionym dniu zdjęciowym. Miejsce zdjęć plenerowych ustalane jest indywidualnie z każdą parą. Fotograf towarzyszy Państwu Młodym przez ok. 4 godziny podczas sesji plenerowej w Lublinie. Dodatkowo Para otrzymuje 40 fotografii na profesjonalnym papierze fotograficznym w formacie 15×23 cm (lub 20 fotografii w formacie 20×30 cm) oraz wszystkie 90 zdjęć na nośniku cyfrowym wraz z prezentacją multimedialną w autorskim etui.

Zawiera:

 • zdjęcia plenerowe w umówionym terminie (ok. 4 godzin pracy fotografa),
 • 40 fotografii w formacie 15×23 cm, (lub 20 w formacie 20×30 cm – Profesjonalny papier fotograficzny KODAK Endura Professional)
 • 90 obrabianych i retuszowanych komputerowo fotografii na nośniku cyfrowym,
 • ozdobne autorskie etui na nośnik DVD oraz zdjęcia,
 • prezentację multimedialną DVD,
 • prywatną galerię internetową (chroniona hasłem dostępu).

 

 DODATKOWO  OFERUJEMY:

 • Wydruki zdjęć na płótnie (różne rozmiary) w formie obrazu w oprawie lub bez,
 • Wydruki zdjęć w dużych rozmiarach
 • Możliwość wykonania Foto-książek w różnych rozmiarach w eleganckiej oprawie,
 • Możliwość zakupu klasycznych, eleganckich albumów w skórzanej oprawie (czarne lub białe strony przekładane pergaminem)
 • Możliwość zakupu dodatkowych kopi płyty DVD ze zdjęciami w ozdobnym etui

 

Zapraszam do kontaktu
Fotograf Lublin – Tomasz Łuszczak.