O Mnie

Nazywam się Tomasz Łuszczak i jestem Fotografem z Lublina

Moja przygoda z fotografią zaczęła się w momencie, gdy na I Komunię Św. otrzymałem swój pierwszy aparat fotograficzny. Nie był to żaden “kompakt” tylko prawdziwy aparat na kliszę z możliwością ręcznego ustawienia parametrów i ostrości… Tym właśnie aparatem stawiałem pierwsze kroki w fotografii. Mimo tego, że nie posiadał  on zaawansowanych funkcji wiele mu zawdzięczam… Nauczył mnie chyba najważniejszej rzeczy potrzebnej w wykonywaniu dobrych zdjęć – nauczył mnie myślenia podczas fotografowania. Setki zdjęć wykonanych na kliszy fotograficznej nauczyły mnie wielu zależności między ustawieniami przesłony, czasu naświetlania oraz czułości kliszy (obecnie matrycy). Poznałem różne efekty jakie powstaną na zdjęciach podczas manipulowania tymi trzema parametrami. Wierzcie mi lub nie, ale poznanie tych zależności potrafi czynić cuda na zdjęciach… ten czas oczekiwania na wywołane zdjęcia i ta ciekawość jaki efekt otrzymało się na zdjęciu było niegdyś tym, dzięki czemu zakochałem się w fotografii.

W miarę poznawania technik fotografowania mój apetyt na wiedzę ciągle rósł. Czytałem książki, artykuły dotyczące technik fotografowania i oczywiście testowałem zdobytą wiedzę w praktyce. Wraz z postępem sprzętu fotograficznego zacząłem kupować coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie aparaty i akcesoria foto. Obecnie fotografuję wysokiej klasy profesjonalnymi pełno-klatkowymi lustrzankami marki Nikon. Posiadam jasne obiektywy, dzięki którym jestem w stanie fotografować przy świetle zastanym bez użycia lamp błyskowych. Jest to bardzo ważne podczas fotografowania np. ceremonii ślubnej w kościołach lub zdjęć z wesela, gdzie warunki oświetleniowe są zazwyczaj bardzo trudne. Takie warunki oprócz profesjonalnego sprzętu wymagają od fotografa doświadczenia zdobywanego latami. Dzięki kilkuletniemu  stażowi jako profesjonalny fotograf (Fotograf Lublin – Tomasz Łuszczak) posiadam wymagane doświadczenie w wielu dziedzinach fotografii.

Jako profesjonalny fotograf z Lublina zajmuję się z powodzeniem wieloma rodzajami fotografii:

  • Fotografia Okolicznościowa – wykonuję kompleksowe reportaże z dnia Ślubu począwszy od przygotowań Pary Młodej, poprzez zdjęcia z Błogosławieństwa, wszelkie przejazdy między Kościołem a miejscem Wesela. Oczywiście mocno skupiam się na zdjęciach z Ceremonii Ślubnej oraz na zdjęciach z Wesela. Staram się uchwycić każdy ważny i niepowtarzalny moment z tego wyjątkowego w życiu Młodej Pary dnia. Dzięki temu zdjęcia, które otrzymują ode mnie Nowożeńcy tworzą kompletny i pełny reportaż fotograficzny z przebiegu całego dnia Ślubu oraz zabawy weselnej. Kiedy Nowożeńcy już wypoczną po Weselu umawiamy się na Sesję Plenerową. Zdjęcia plenerowe wykonujemy w wybranym przez Młodą Parę miejscu i scenerii.
  • Fotografia Wnętrz – wykonuję sesje reklamowe obiektów takich jak: Hotele, Restauracje, Obiekty SPA, Pensjonaty oraz Zdjęcia Wnętrz dla architektów jako dokumentację ich portfolio. Zdjęcia wnętrz wykonuję w technologi HDR (High dynamic range imaging), która pozwala na osiągniecie bardzo wysokiej jakości fotografii zawierających ogromną ilość szczegółów.
  • Wirtualne wycieczki (Panoramy 360 stopni) – wykonuję Panoramy 360 stopni oraz tworzę Wirtualne wycieczki po wnętrzach Hoteli, Restauracji i wszelkich wnętrzach na terenie Lublina i całego kraju. Wirtualny spacer – to najlepsza, najbardziej realistyczna forma reklamowa pozwalająca ukazać wnętrze przedstawianego obiektu.
  • Fotografia Kulinarna (zdjęcia potraw) – podczas wykonywania zdjęć reklamowych np. Hoteli lub Restauracji ważne jest, aby w umiejętny sposób sfotografować potrawy serwowane przez dany lokal. Źle wykonane zdjęcia potraw potrafią w skuteczny sposób odstraszyć klienta, dlatego tak ważne jest, aby te zdjęcia wykonywał doświadczony i profesjonalny fotograf.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat każdej z dziedzin fotografii, którą zajmuję się jako Fotografzlublina.pl Tomasz Łuszczak, serdecznie zapraszam do zakładki “Oferta Fotografii“. Znajdziecie tam Państwo więcej informacji na temat każdego rodzaju zdjęć przeze mnie wykonywanych.

Zapraszam również do zapoznania się z moim Portfolio, w którym znajdziecie Państwo przykładowe zdjęcia podzielone na powyższe kategorie fotografii, oraz do Kontaktu.